Vrchteplá

Vrchteplá Vrchteplá

Pár slov o obci

Pod ochranou Súľovských vrchov si v útulnej Vrchteplej naživa len 259 obyvateľov. Napriek tomu žijú bohatým kultúrnym životom a majú čo ponúknuť aj turistom. Len 15 km od Považskej Bystrice a 25 km od Bytče si obec každý rok pripomína udalosti Slovenského národného povstania pri pomníku venovanom padlým partizánom. Cestou k nemu sa môže každý návštevník vrátiť v čase a navštíviť Pamätnú izbu SNP, ktorá vám bude sprístupnená na vyžiadanie. Zaujímavosťou je, že izba sa nachádza priamo v budovej niekdajšej základnej školy, ktorá nevyše v minulosti slúžila - a dodne stále slúži - ešte aj ako evanjelická modlitebňa.

Vrchteplá je malá horská obec, popretkávaná množstvom turistických trás a cyklotrás - križuje ju dokonca jedna z najkrajších cyklotrás v regióne Považia. Krátka prechádzka z nej vedie do nedného z najúžších kaňonov v Európe - do Manínskej tiesňavy - a tiež do blízkej Kostoleckej tiesňavy. Častým cieľom turistov a cykloturistov sú však aj neďaleké Súľovské skaly.

Koncom leta je Vrchteplá najideálnejším miestom na pozorovanie meteorického roja Perzeidy. Už od roku 1977 ho práve sem prichádzajú sledovať aj astronómovia. Čo môže byť po celodennej turistike krajšie než nočná romantika pod holým letným nebom?

Kontaktné údaje

Obecný úrad Vrchteplá
Vrchteplá 15
017 05 Považská Bystrica

http://www.vrchtepla.sk/

Prihláste sa na odber noviniek

Budete vždy vidieť, čo sa deje. Novinky Vám budeme zasielať max. raz týždenne.
V prípade potreby sa z odberu môžete kedykoľvek odhlásiť.


Členské organizácie

Mestá, obce, firmy a organizácie, ktorým záleží na lepšom Hornom Považí.


Dovolenka na Slovensku - Dobrý nápad Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky