Papradno

Papradno Papradno

Pár slov o obci

V okrese Považská Bystrica je práve Papradno najväčšou obcou. Na bývanie i návštevu vábi viacerými lákadlami. Je východiskovým bodom pre turistov a cyklistov. Papradno je obklopené pohorím Javorníky - leží v jeho údloí, odkiaľ sa turisti môžu vybrať na rodinné prechádzky aj tréningové výlety.

Zo smrekov z okolia Papradna boli vyrobené lode, v ktorých Kolumbus objavil Ameriku. Hovoria to výsledky nedávneho výskumu španielskych kráľovských archívov. Je hubárskym rajom. Okolité ihličnaté lesy sú pre zberačov húby vychýreným cieľom.

Výrobu mliečnych dobrôt si môžete vyskúšať aj vy. A popri tom si vychutnáte aj ďalšie agroturistické zážitky. Kostolné zvony majú svoje vlastné mená. Je ich šesť, najstarší má viac ako 300 rokov. Chrámový organ je štvrtým najväčším organom na Slovensku. V kostole sv. Ondreja však objavíte množstvo iných dominant.

Keď sa budete prechádzať po obci, nezabudnite, že Papradno má rozlohu takmer 56 km2 a riečne Papradnianka, cez ktorú vedie niekoľko mostov, pramení veľmi blízko českých hraníc a vlieva sa do Váhu.

Kontaktné údaje

Obecný úrad Papradno
Papradno 315
018 13 Papradno

http://www.papradno.sk/

Prihláste sa na odber noviniek

Budete vždy vidieť, čo sa deje. Novinky Vám budeme zasielať max. raz týždenne.
V prípade potreby sa z odberu môžete kedykoľvek odhlásiť.


Členské organizácie

Mestá, obce, firmy a organizácie, ktorým záleží na lepšom Hornom Považí.


Dovolenka na Slovensku - Dobrý nápad Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky